Bung Tomo vs Khukri
| Desplazamiento | 1 940 toneladas ◉ |
| Velocidad máxima | 30,0 nudos ◉ |
| Alcance | 5 000 nm at 12 nudos ◉ |
| Longitud | 89,9 m ◉ |
| Manga | 12,8 m ◉ |
| Tripulación | 79 ◉ |
| Propulsión | 4× MAN B&W / Ruston diesel engine (total of 30.2 MW (40,499 shp)), 2× shafts |
| Armamento |
|
| Desplazamiento | 1 291 toneladas ◉ |
| Velocidad máxima | 24,0 nudos ◉ |
| Alcance | 4 000 nm at 16 nudos ◉ |
| Longitud | 91,1 m ◉ |
| Manga | 10,5 m ◉ |
| Tripulación | 112 ◉ |
| Propulsión | 2 × SEMT Pielstick/Kirloskar 18 PA6V 280 diesel engines (14,400 PS; 10,600 kW); 2 shafts |
| Armamento |
|