R-77 vs PL-7
| Portée | 80,0 km ◉ |
| Vitesse maximale | Mach 4,0 ◉ |
| Poids | 226 kg ◉ |
| Ogive | 30,0 kg ◉ |
| Longueur | 3,60 m ◉ |
| Diamètre | 200 mm ◉ |
| Guidage | Active radar homing |
| Type d'ogive | High Explosive |
| Portée | 14,0 km ◉ |
| Vitesse maximale | Mach 2,5 ◉ |
| Poids | 89 kg ◉ |
| Ogive | 12,5 kg ◉ |
| Longueur | 2,74 m ◉ |
| Diamètre | 165 mm ◉ |
| Guidage | Infrared homing |
| Type d'ogive | High Explosive |