9M133 Kornet vs RPG-7
| Portée | 10,0 km ◉ |
| Vitesse maximale | Mach 0,9 ◉ |
| Poids | 27 kg ◉ |
| Ogive | 5,0 kg ◉ |
| Longueur | 1,20 m ◉ |
| Diamètre | 152 mm ◉ |
| Guidage | SACLOS laser beam riding |
| Type d'ogive | High Explosive Anti Tank |
| Portée | 0,3 km ◉ |
| Vitesse maximale | Mach 0,9 ◉ |
| Poids | 7 kg ◉ |
| Ogive | 2,2 kg ◉ |
| Longueur | 0,99 m ◉ |
| Diamètre | 40 mm ◉ |
| Guidage | Unguided |
| Type d'ogive | High Explosive Anti Tank |