Iris-T vs PL-15
| Portée | 25,0 km ◉ |
| Vitesse maximale | Mach 3,0 ◉ |
| Poids | 87 kg ◉ |
| Ogive | 11,5 kg |
| Longueur | 2,94 m ◉ |
| Diamètre | 127 mm ◉ |
| Guidage | Imaging infrared homing |
| Type d'ogive | High Explosive / Fragmentation |
| Portée | 200,0 km ◉ |
| Vitesse maximale | Mach 5,0 ◉ |
| Poids | 210 kg ◉ |
| Ogive | -- kg |
| Longueur | 4,00 m ◉ |
| Diamètre | 203 mm ◉ |
| Guidage | Active radar homing |
| Type d'ogive | -- |